Koncem října se studenti 4. ročníku zúčastnili kariérního veletrhu Profesia days, který je určen zájemcům o nové pracovní příležitosti. Maturita se blíží, a tak je potřeba se orientovat nejen v nabídce vysokých škol, ale i možnostech budoucího povolání.

A jak akci hodnotili studenti?

Ve středu 25. října jsme se zúčastnili veletrhu Profesia days konaného v pražských Letňanech. Na této akci bylo k vidění mnoho firem, nabízející své pracovní pozice a možnost nahlédnutí do jejich praxe. Veletrh doprovázely prezentace zajímavých a úspěšných osobností, které měly určitě co nabídnou, a jejich povídání bylo většinou přínosné a zajímavé. Věřím, že byla tato akce nápomocná mnoha studentům k lepšímu nahlédnutí do budoucích možností, nebo si dokonce přímo vybrali svou firmu, ani návštěvníci, které tento veletrh nezaujal, neodešli s prázdnou, každý si mohl odnést zajímavé propagační materiály a výrobky.
Robert Čermák

Dne 25. října jsme byli společně navštívit veletrh firem, který je zde v Praze již 7. rokem – Profesia Days. Hned po vstoupení do haly jsme se museli jít zaregistrovat, abychom obdrželi náramek, díky kterému jsme mohli vstoupit oficiálně na veletrh.
Bylo to velmi zajímavé. Velké množství různých firem se sešlo na jednom místě s různými úmysly – informovat veřejnost o jejich zaměření, přijmout mezi sebe nové tváře atd. Můžete být umělec, milovník gastronomie nebo zapřísáhlá “kancelářská krysa“, ale vždy si zde najdete něco, co vás zaujme.
Lilly Opatrná

Dne 25. Října jsme navštívili společně s panem učitelem Drahňovským veletrh firem známý jako Profesia Days, který se konal v PVA v Letňanech.
Po příchodu jsme se šli zaregistrovat ke stánkům k tomu určených a dostali náramek na znamení, že jsme tak učinili. Poté jsme udělali třídní fotku a pokračovali ke vchodu do oblasti, kde se nacházeli samotné firmy. Bylo jich zde nespočet a určitě se každý mohl vybrat.
Stánky byly upořádány do řad, které dělily 3 uličky. Na konci haly se rozprostíralo pódium, na kterém zástupci některých firem popisovali, jak firma funguje, co je to za firmu, co je potřeba pokud by se člověk chtěl stát zaměstnancem, své osobní zkušenosti a spoustu dalšího. Mě osobně zaujal pán, který mluvil o práci barmana a vyprávěl o tom, jak začínal jako zaměstnanec baru a po letech sbírání zkušeností se stal manažerem jednoho baru, který se v letošním roce umístil na 9 příčce v soutěži 50 nejlepších barů. Co se týká stánků, mě osobně zaujal stánek Policie ČR, kde jsem se zeptala na pár pro mě zajímavých otázek, na které mi s radostí odpověděli.
Celkově se mi návštěva veletrhu líbila a určitě to bylo do budoucna přínosné.
Aneta Dufková

Dne 25. 10. 2017 ve středu se naše třída O4A zúčastnila 7. ročníku veletrhu Profesia Days v PVA Expo Letňanech. Je to největší veletrh práce v České
Republice, kde se lidé můžou setkat se zaměstnavateli (představiteli) různých firem, nechat si poradit jak správně napsat životopis a také získat
přehled o firmách v ČR.  Vstupné na celý veletrh bylo zdarma.
Mně osobně se na tomto veletrhu líbí nejvíce ten přímý kontakt lidí s firmami. Na Profesia Days je dobré, že nabízí možnost potkat se se spoustou zaměstnavatelů naživo, aniž by šlo o konkrétní pohovor. Stánky tam měli například: Policie České Republiky, Amazon, Billa, Datart, M&M Reality a tak dále…
Alena Pilnáčková